Misschien heb je het ook voorbij zien komen op Linkedin of Twitter? Het is een ware hit en het gaat over horrortaal op de werkvloer. Onder managers wel te verstaan. Anouk Zwager heeft op de website van het CNV een blog geschreven over de meest irritante buzzwords (is dit er ook één, haha) die managers op de werkvloer bezigen, onder het motto: ‘De taal van de manager is vaag en ingewikkeld en dit wordt door veel mensen als hoogst irritant ervaren’.
Anouk noemt een aantal woorden die volgens haar vooral door managers worden uitgesproken op de werkvloer. Dat heeft geleid tot de nodige reacties, wat zeg ik: heel veel reacties als ik Anouk moet geloven. En daaruit heeft ze naar eigen inzicht een top 10 samengesteld:
1. Uitrollen
2. Bila
3. Aanhaken
4. Ergens een plasje over doen
5. Aftikken
6. Aanvliegen
7. Klankborden
8. Een stukje
9. Afkaderen
10. Ergens op schieten
(Bron: CNV).
Zelf ben ik in een ver verleden ook manager geweest dus deze woorden komen mij bekend voor. Woorden die mij nog te binnen schieten uit die tijd, of die ik vandaag de dag hoor links en rechts:
– Matchen.
– Afpellen.
– Monitoren.
– Draagvlak creëren.
– Finetunen.
– Dichtrekenen.
– Afhechten.
Ken je die ook?
Persoonlijk vind ik dit taalgebruik pure humor. Zoals Anouk ook al zegt, taal is een fascinerend fenomeen en daar is dit een voorbeeld van. Maar wat ik me eigenlijk afvroeg is dit, en daarom begon ik erover: is dit herkenbaar voor de mensen die in de bibliotheek werken? Wordt daar ook zo gepraat?
Tell me!
Doe mee aan de Webbieb Summer School Praktijkdag!
Huub van Dommelen | Webbieb | Online marketing & narrowcasting
Volg ook een training bij Webbieb:
>> 10 trainingen op het gebied van online marketing en narrowcasting.
Speciale nieuwsbrief voor bibliotheken: